Ze swiata architektury – Projekt ochrony i Musealization of Séviac Archeological Site / Carrilho da Graça Arquitectos

Carrilho da Graça Arquitectos Carrilho da Graça Arquitectos wygrał niedawno międzynarodowy konkurs na projekt ochrony i muzealizację willi Gallo-Roman Séviac w Montréal-du-Gers we Francji.
Projekt ustanawia urządzenie ochronne i nie odnosi się do znanej typologii, która jest urządzeniem technicznym z własną logiką.
jednorodne urządzenie, które tworzy wydarzenie.
który nie konkuruje z pozostałościami archeologicznymi, ale raczej daje nowy wgląd w znaczenie i wpływ willi.
Wydarzenie: wykorzystać tę okazję, aby nadać współczesnej architekturze uzasadnione miejsce w Gers.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Międzynarodowe zawody z preselekcji odbyły się w siwu Elusa-Séviac, co dało możliwość stworzenia systemu ochrony ruin willi, których mozaikowe chodniki wyróżniają się jako najważniejszy element.
Gallo-romańska willa Séviac, położona w Montréal-du-Gers, w regionie Midi-Pyrénées, została po raz pierwszy odkryta w 19 wieku i została wpisana na listę dziedzictwa narodowego w 1978 roku.
Wykopaliska, które miały miejsce w ciągu ostatnich czterech lat dziesięciolecia odkryła ruiny rzymskiej willi, która osiągnęła swój szczyt podczas późnego imperium rzymskiego, w trzecim i czwartym wieku ad.
.
Carrilho da Graça Arquitectos Ich projekt proponuje stworzenie bryły, która wisi i topi się w powietrzu nad płaskowyżem, na którym znajduje się willa.
Jego geometria została określona przez potrzebę ochrony bardziej wrażliwych obszarów terenu, takich jak nawierzchnie mozaiki.
abstrakcyjny charakter pokrycia spełnia zamierzony cel.
jego kształt nie ma żadnego podobieństwa do istniejących struktur, rysując ostre rozróżnienie, które podkreśla rzymskie ruiny.
.
Carrilho da Graça Arquitectos Pokrycie znajduje się 2,5 metra nad chodnikiem i podkreśla lekką depresję na ziemi spowodowaną przez wykopy.
w wyniku tego nierówności pozostałości archeologicznych zestawione są z półprzezroczystą i ciągłą powierzchnią pokrycia.
Pionowe wsporniki są umieszczone w taki sposób, aby nie kolidowały z mozaikowymi powierzchniami podłogi i utrzymują metalowy system kratownic o średniej wysokości 2 metrów.
struktura pokryta jest półprzezroczystym płótnem, które przekazuje atmosferę, która jest zarówno zmienna, jak i stabilna.
.
Carrilho da Graça Arquitectos Recepcja wprowadzająca motyw przewodni.
Gallo-rzymska willa Séviac to szklany pawilon, który otacza budynek z końca XX wieku, który znajduje się przed wejściem do willi i obok starożytnej rzymskiej drogi.
.
Carrilho da Graça Arquitectos
[podobne: szambo plastikowe cennik, isobooster opinie, betoniarnia cieniawa ]

Powiązane tematy z artykułem: betoniarnia cieniawa isobooster opinie szambo plastikowe cennik