Ze swiata architektury – Projekt dla schroniska dla bezdomnych w San Luis Obispo Award

Gwynne Pugh Urban Studio & garcia architecture + design Gwynne Pugh Urban Design Studio, w połączeniu z architekturą garcia + design, zostało niedawno wybrane z puli szesnastu firm, aby zaprojektować nowe Centrum Bezdomnych CAPSLO zlokalizowane w San Luis Obispo w Kalifornii.
Od 1997 r.
Istnieją dwa schrony zapewniające usługi dla społeczności bezdomnych.
Jednakże, gdy hrabstwo oferowało stronę, ustalono, że skonsolidowane centrum będzie mogło działać znacznie wydajniej, 24 godziny na dobę.
Więcej szczegółów po przerwie.
Nowe Centrum będzie obejmować wiele pomieszczeń, od sal społecznościowych, dziennych usług, kuchni i lokali społecznościowych, biur, obszarów medycznych i psychiatrycznych oraz akademików.
Ogólny projekt jest zorganizowany wokół centralnego kręgosłupa, który kieruje organizacją programowania i dystrybucji usług zgodnie z głównymi kierunkami.
Bezpieczeństwo przestrzeni wzrasta z obszarów publicznych położonych na zachodzie do znacznie bardziej kameralnych i prywatnych obszarów po wschodniej stronie budynku.
Podobny język jest używany, ponieważ przestrzenie stają się bardziej nieformalne, gdy podróżujesz z północy na południe w budynku.
Południową część budynku charakteryzuje porowata atmosfera publiczna z wieloma zewnętrznymi połączeniami, podczas gdy północna koncentruje się do wewnątrz i jest podzielona na sekcje w odpowiedzi na swoje prywatne, skoncentrowane funkcje.
.
Gwynne Pugh Urban Studio i architektura garcia + design.
[podobne: konstalkon, betoniarnia cieniawa, elektrokal ]

Powiązane tematy z artykułem: betoniarnia cieniawa elektrokal konstalkon