Ze swiata architektury – „Migracja krajobrazów” na Biennale w Wenecji w 2012 r. / 5468796 Architektura + Jae-Sung Chon

Dzięki uprzejmości 5468796 Architecture + Jae-Sung Chon.
Migrating Landscapes.
został wybrany do reprezentowania Kanady na Biennale Sztuki w Wenecji w 2012 roku.
Projekt zbada, w jaki sposób Kanadyjczycy wyrażają swoje różnorodne kulturowe wspomnienia w sposobie, w jaki żyją i budują.
Migracja krajobrazów.
zaprezentują 5468796 Architecture Inc.
i Jae-Sung Chon, obaj z Winnipeg, którzy połączyli siły w celu stworzenia nowego podmiotu: Migrating Landscapes Organizer (MLO).
Więcej opisu projektu po przerwie.
Migracja Landcapes.
był inspirowany indywidualnymi doświadczeniami MLO, składającymi się z Johanna Hurme (5468796, urodzona w Finlandii), Sasa Radulovic (5468796, urodzona w byłej Jugosławii) i Jae-Sung Chon (Wydział Architektury Uniwersytetu Manitoba, urodzona w Korei Południowej) .
Wszyscy są imigrantami pierwszego pokolenia, którzy, podobnie jak większość migrujących Kanadyjczyków, mieli niepokojące spotkania z kanadyjskim krajobrazem i budowanym środowiskiem, kiedy osiedlali się w swoich nowych domach i stylach życia.
MLO jest zafascynowany tym, że się uspokaja.
dynamiczny jako forma współczesnego życia w Kanadzie i na świecie.
Chociaż.
Migrując krajobrazy.
wywodzi się z ich osobistych doświadczeń, pani Hurme, Mr.Radulovic i pan Chon uważają, że większość Kanadyjczyków ma podobne doświadczenia.
Czy to pierwszy, drugi, trzeci czy więcej pokoleń Kanadyjczyków, każdy z nas przynosi unikalne wspomnienia i sposoby życia z całego świata.
powiedział MLO.
Kiedy osiedlamy się w nieznanych krajobrazach i kontekstach architektonicznych, nasze pomysły na dom i dom są modyfikowane i przekształcane.
W rezultacie tworzymy nowe formy mieszkania i zmieniamy krajobraz w sposób, który współgra z lokalnymi warunkami i osobistą pamięcią kulturową.
Migracja krajobrazów.
będzie służyć jako forum dla młodych kanadyjskich architektów i projektantów, aby zbadać, sprowokować, udokumentować i ujawnić unikalne przejawy pamięci kulturowej, które dziś nakładają się na Kanadę.
Aby to zrobić, MLO zaprojektuje infrastrukturę wystawy.
abstrakcyjny krajobraz.
do istniejącego Pawilonu Kanady w Wenecji i zaprosić pojawiających się kanadyjskich architektów i projektantów, aby zareagowali na ten nowy krajobraz.
z oryginalnymi projektami mieszkań, opartymi na ich własnych wspomnieniach kulturowych.
Każda nowa praca.
czy to dom, kabina czy jurta.
zajmie się pomysłami mieszkania i osiedlenia się na ziemi, a tym samym ujawni stan lub stan kanadyjskiego środowiska fizycznego, społecznego lub kulturowego.
Nowe projekty mieszkaniowe zostaną wybrane w drodze ogólnokrajowego konkursu, który zostanie uruchomiony latem tego roku.
MLO będzie nadzorować konkurs i będzie wystawiał zwycięskie prace zarówno w Kanadzie, jak iw Wenecji.
Biennale architektury w Wenecji, które można porównać do Olimpiady Architektury, to najbardziej prestiżowa wystawa architektoniczna na świecie.
Odbędzie się w Wenecji, we Włoszech od końca sierpnia do listopada 2012 r.
[hasła pokrewne: montaż smt, obróbka miedzi, krawędziarki cnc ]

Powiązane tematy z artykułem: krawędziarki cnc montaż smt obróbka miedzi