Magazyn architektoniczny : Budynek Lloyda dołącza do klasy Elite

Blogu Futurystyczny budynek Lloyda w Londynie stał się jednym z nielicznych postmodernistycznych budynków, które uzyskały status klasy I, podnosząc budynek do najwyższych 2,5% wszystkich wymienionych budynków.
Po sukcesie Richarda Rogersa i Renzo Piano w wielkim Centre Pompidou w Paryżu (1977), Rogers zaprojektował budynek Lloyda, który zastąpił pierwotną siedzibę firmy ubezpieczeniowej w średniowiecznej dzielnicy finansowej Londynu.
Budynek został ukończony w 1986 r.
Po ośmiu latach budowy i wymagał wykonania 33,510 metrów sześciennych betonu, 30 000 metrów kwadratowych okładziny ze stali nierdzewnej i 12 000 metrów kwadratowych szkła.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji i obrazów.
Lista została polecona przez English Heritage, a decyzję podjęł minister dziedzictwa John Penrose.
Pod elitarnym statusem Stopień I budynek ma teraz dodatkową ochronę przed niewłaściwymi zmianami lub rozwojem, dzieląc ten sam rodzaj ochrony, co katedra św.
Pawła i zamek w Windsorze.
.
Blogu Rogers Stirk Harbour + Partnerzy wyrazili to wyróżnienie, stwierdzając: Ważne jest, aby zachować budynki o znaczeniu architektonicznym i historycznym, a dzieło English Heritage ma w tym swój udział.
Istotne jest również, aby budynki pozostały elastycznymi przestrzeniami, które spełniają zmieniające się potrzeby osób, które w nich mieszkają lub pracują.
Angielski Dziedzictwo to rozpoznało, dbając o zachowanie oryginalnego projektu, a budynek może być dostosowywany w przyszłości.
.
Blogu Lloyd.
S of London jest jednym z nielicznych powojennych budynków i obiektów, które uzyskały status klasy I, dołączając do katedry Basil Spence w Coventry (wymienionej w 1988 r.), Budynku Willis Corroon Normana Fostera w Ipswich (wymienionego w 1991 r.) I Seven Bridge (wymienione w 1998).
.
Blogu Reference: The Guardian
[podobne: murbud szczecin, castorama magnolia, drukpol flexo ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama magnolia drukpol flexo murbud szczecin