Kącik architekta – Wafra Living Complex / AGi Architekci

Dzięki uprzejmości AGi Architects Projekt dla Wafra Living.
kompleks AGi Architekci zdobyli pierwszą nagrodę w przyszłym projekcie / kategorii mieszkaniowej w konkursie WAF 2011.
Propozycja składa się z wysokiego budynku wznoszonego z ulicy i budynku w kształcie litery L, określającego krawędź ulicy, zaprojektowanego w taki sposób, aby zmaksymalizować prywatność w obrębie społeczności, zapewniając jednocześnie dostateczne naturalne światło i użyteczne przestrzenie we wnętrzach i na zewnątrz.
Kawałki zostały wykonane w przedniej części budynku, aby zapewnić lepsze widoki mieszkań na niższym piętrze w tylnej wieży.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Propozycja łączy na różnych poziomach skalę wewnętrzną i zbiorową, prywatną i publiczną, w obrębie kompleksu, a jednocześnie śledzi drogę do scalenia w sąsiedztwie, oferując część poziomu parteru (gdzie dostęp dla pieszych i samochodów jest) do życie społeczności poprzez obiekty handlowe włączone.
Na poziomie +6,00 m powstaje.
High Square ., przestrzeń wspólna dla najemców, którzy mogą cieszyć się sportem lub innymi zajęciami rekreacyjnymi w bardziej prywatnym otoczeniu.
Dzięki uprzejmości AGi Architects A.
Veil.
wspina się po fasadzie jako warstwa zajmująca, która ukrywa różne pomieszczenia usługowe w mieszkaniach, które nie dotyczą bezpośrednio społeczeństwa.
Znajduje się tam również schodek przeciwpożarowy, oddzielony od rdzeni, które mają być umieszczone w tej wtórnej warstwie cyrkulacji, zwróconej w stronę wewnętrznego dziedzińca kompleksu.
Dzięki uprzejmości AGi Architekci Architekci: AGi Architekci Lokalizacja: Jabriya, Stan Kuwejt Zespół projektowy: Dr Nasser B.
Abulhasan, Joaquin Perez-Goicoechea, Salvador Cejudo, Gwenola Kergall, Daniel Munoz, Stefania Rendinelli, Carmen Sagredo, Bruno Gomes, Jose Del Campo, Lucia Sanchez, Sharifa Alshalfan, Hanan Alkouh, Robert Varghese, Babu Abraham, Moyra Montoya, Nicolas Martin Rodzaj: Obudowa | 6468sm Rok: 2010/2011 Klient: Wafra Real Estate Co.
[patrz też: nefretete radom, szambo plastikowe cennik, murbud szczecin ]

Powiązane tematy z artykułem: murbud szczecin nefretete radom szambo plastikowe cennik