Kącik architekta – Projektowanie wnętrz i drukowanie 3D: Zapewnianie wyjątkowych form w przestrzeniach funkcjonalnych

Bar Juice w sklepie Loft Flagship w Ginza w Tokio został wydrukowany w 3D.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Archipreneur jako Druk 3D wkracza w architekturę wnętrz .
Drukowanie 3D.
znany również jako produkcja dodatkowa.
zamienia cyfrowe modele 3D w obiekty stałe, budując je w warstwach.
Technologia została po raz pierwszy wynaleziona w latach 80.
XX wieku i od tego czasu znalazła się w naszym codziennym życiu.
oraz w architekturze i projektowaniu wnętrz.
Firma architektoniczna DUS posiada rozległe doświadczenie w dziedzinie architektonicznego druku 3D, a teraz wykorzystuje swoją wiedzę do wnętrz i powierzchni handlowych.
Drukowanie 3D jest idealną techniką do produkcji na miarę przestrzeni lub marki.
mówi Inara Nevskaya, główny projektant w DUS.
Możemy połączyć funkcjonalność mebla z unikalnymi funkcjami formy, aby tworzyć elementy oświadczenia, specjalne punkty, które wyznaczają nowe doświadczenia dla konsumenta w detalicznym krajobrazie..
Wystrój wnętrz nowego sklepu Loft Flagship w Ginza, Tokio oznacza DUS.
wejście do projektowania rozwiązań drukowanych 3D dla prywatnych, publicznych i komercyjnych wnętrz.
Drukowanie 3D pozwala na niezrównane eksploracje projektu:.
Mieliśmy swobodę projektowania bez konwencjonalnych ograniczeń.
Dla tego projektu znaleźliśmy wielką inspirację w japońskich technikach składania i rysowania, które zaowocowały cyklicznymi wzorami z delikatnymi harmonijnymi zmianami.
Z powodu cyfrowego projektu i produkcji proces projektowania był szybki i elastyczny.
Jedyne w swoim rodzaju produkty, w których cyfrowo udostępniono i dostosowano do klienta, a następnie wydrukowano 3D w ostatecznej postaci.
Dużą zaletą jest wysoki poziom zrównoważonej produkcji, ponieważ wydruki są wykonane z bioplastiku i nie ma prawie żadnych odpadów w procesie.
Arritect Jo Nagasaka z Schemata był odpowiedzialny za ogólny projekt wnętrza Loft Flagship o powierzchni 3 306 metrów kwadratowych.
sklep.
Poprosił DUSa o wymyślenie powieściowych mebli 3D .
Klienci Loft docenili znaczenie magazynu artykułów gospodarstwa domowego, aby zawsze znajdować nowe sposoby wyróżniania się i pokazywania swoich produktów.
W odpowiedzi na to odpowiedź opracowaliśmy 6 nowych typologii mebli, które wyróżniają poszczególne kategorie produktów.
DUS łączy wydruki 3D z nowymi i znanymi materiałami, na które wpływ mają tradycyjne techniki, w wyniku czego powstają zupełnie nowe funkcje i cechy dotykowe: stół krajobrazowy znajduje się w laboratorium innowacji.
obszar, to kawałek oświadczenia, który może podwoić się jako sala posiedzeń lub czytanie tabeli.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Projekt łączy w sobie strukturę drukowaną 3D z żywicą epoksydową, kształtując falujący trójwymiarowy krajobraz, który okazjonalnie wychodzi z półprzezroczystej powierzchni.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc The Vanity Corner pozwala odwiedzającym bezpośrednio wypróbować produkty z otaczających regałów.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Blaty stołów i stołków łączą drukowane wzory 3D z klasycznym wypełnieniem lastrykowym, nadając tradycyjnemu materiałowi kamiennemu zupełnie nowy wymiar graficzny.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Sok Bar tworzy scenę dla sokowirówek i maszyn kuchennych, które również stoją w sąsiednich regałach.
Otwarty design inspirowany jest japońskimi papierowymi ekranami.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Warsztat tworzy intymne, zabawne ustawienie do organizacji warsztatów.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Pokazuje jednoczący wpływ ciągłego wydruku 3D we wszystkich elementach wnętrza, od stołu z lastryko do czarnych stołków z żywicy epoksydowej, a nawet od betonowej podłogi, tworząc harmonijne ustawienie.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Pisanie licznika jest specjalnie dostosowane do wyświetlania długopisów i ołówków.
Prezentuje możliwości cyfrowego wytwarzania, aby stworzyć unikalne momenty dostosowane do produktu.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Cienka metalowa powierzchnia do pisania jest uziemiona przez rzeźbiony monolityczny wydruk 3D z otwartym dachem, który służy jako element wyświetlający do przedmiotów stacjonarnych.
Obraz.
DUS i Nacása & Partners Inc Wszystkie elementy i materiały zostały opracowane i wyprodukowane w ścisłej współpracy z Aectual, firmą specjalizującą się w drukowanych wnętrzach i produktach budowlanych 3D, która wprowadziła na rynek pierwszą linię produktów podczas Dutch Design Week 2017.
Lokalizacja: Sklep Loft Flagship w Ginza , Tokio, Japonia Dane projektu: Architekt / projektant: DUS architekci Zespół projektowy: Inara Nevskaya, Hans Vermeulen, Ivo Toplak, Alessandro Giacomelli, Onur Can Tepe, Jay Chenault Klient: Sklep Loft Rozmiar: 3 306 m.
(35.585 stóp kwadratowych)
[hasła pokrewne: castorama bielany wrocławskie, obróbka castorama bielany wrocławskie śląsk, gralbet ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama bielany wrocławskie gralbet isobooster cena