Budownictwo wczoraj i dzis : Propozycja zdobywania pamięci o ludobójstwie Ormian / Etienne Bastormagi Architekci

Dzięki uprzejmości Etienne Bastormagi Architects.
Aby ból został uleczony.
musisz uznać fakt, że ten ból wystąpił.
Maya Lin.
Budowa pierwszego pomnika rozpoczęła się w 1966 r.
(W czasach radzieckich) w odpowiedzi na demonstracje w Erewaniu w 1965 r., Podczas których milion ludzi demonstrowało w Erewaniu przez 24 godziny, aby upamiętnić 50.
rocznicę ludobójstwa.
Zainspirowany powyższymi wydarzeniami, a także specyfiką tego memoriału dotyczącego warunków terenowych, zwycięski projekt projektu Etienne Bastormagi Architekci musiał przejść konceptualną burzę mózgów.
Projekt proponuje przestrzeń.
nie tylko pamiętać tych, którzy zginęli w wyniku ludobójstwa – ma to na celu uczczenie tych, którzy przetrwali i pomogli nam osiągnąć nasz obecny status.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ponowne przemyślenie pamięci jako nie tylko rzeźby statycznej (tak jak w poprzednich wersjach), ale jako przestrzeni umożliwiającej interakcję społeczną.
Miejsce pamięci nie tylko rezonuje z poczuciem straty / żałoby, ale także z odrodzenia i renesansu.
Dzięki uprzejmości Etienne Bastormagi Architekci Położony na jednej z gór, z widokiem na miasto Bejrut, w polu drzew przegrodzonym murem, blizna w naturze stanowi okrucieństwo aktu, a także kamień milowy w historii Armenii i składa się z podwójna struktura.
Pierwsza z nich to betonowa 7-metrowa zakrzywiona ściana obejmująca istniejące skały, druga 5-metrowa ciemnoszara granitowa ściana unosząca się nad ziemią wyrażająca surrealizm wydarzenia.
Podwójna struktura z jedną rotującą siekierą wyróżnia się jako reprezentacja istniejącej populacji armeńskiej, jak i diaspory.
Dzięki uprzejmości Etienne Bastormagi Architekci Ściana granitowa nosi nieokreśloną liczbę 200-300 Khachkarów z 30 * 30 cm wygrawerowanych wewnątrz ściany, odzwierciedlających symbolikę intelektualistów, którzy zginęli 24 kwietnia, które leżą u podstaw refleksji światło / cień na ściana ze względu na modułowe wystające elementy wyszczególnione na tablicach poniżej.
Projekt zastanawiał się również nad tym, jak będzie wyglądać pomnik w nocy, widząc jego położenie na jednym z głównych wzgórz, które wychodzą na region, widoczne z otaczającego kontekstu.
plany.
Scenografia.
jest tworzony przez świecące w kształcie krzyża struktury powstające z ziemi znikające wraz z niebem.
akt Ascendencji, który splata los Armeńczyków z losem ich religii.
sekcje W ten sposób memoriał proponuje ścieżkę.
ścieżka pielgrzymkowa podobna do tej, którą stworzyli nasi przodkowie podczas deportacji – ma szerokość 120 m * 10 m, rampę lekko wzniesioną na końcu, aby wymusić perspektywę i pomóc w efekcie, oddzielając go od otaczających funkcji.
Ścieżka zaczyna się od koła.
kropka .
(struktura alfabetyczna – rzeźba tożsamości zawierająca 38 promieni symbolizujących 38 liter ormiańskiego alfabetu) i kończy się spiralą z pomnikiem 50-lecia w jej centrum, której wybór stanowi początek bitwy rozpoznania i zostaw otwartą przyszłość.
Odwiedzający mają możliwość wejścia do betonowej spiralnej komnaty pod istniejącą strukturą, która stanie się otwartym muzeum z mapą ludobójstwa objaśniającą kolejność wydarzeń lub odwiedzając główny pomnik, który zawiera ścianę szacunku, która uznaje kraje / rządy które rozpoznały ludobójstwo Ormian, a także amfiteatr na wolnym powietrzu, który byłby gospodarzem wszelkich powiązanych wydarzeń.
Zielona esplanada staje się tłem dla istniejącego ormiańskiego kościoła architektury, a także placu, który miałby służyć uczonym, a także kapłanom i gościom znajdującym się przed otaczającymi budynkami, które byłyby pokryte zielonym rzędem drzew.
aksonometria Miejsce pamięci staje się więc przestrzenią świadomości, nie tylko żałobą, ale i miejscem pamięci tych, którzy przeszli, ale staje się pozytywnym wektorem linii bitwy, która oznaczałaby historię ormiańską.
Lokalizacja
[patrz też: gralbet, castorama magnolia, holtrade ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama magnolia gralbet holtrade