Budownictwo wczoraj i dzis : David Chipperfield jest nowym dyrektorem Biennale w Wenecji w 2012 roku

Londyński architekt David Chipperfield został oficjalnie uznany za nowego kuratora na Biennale w Wenecji 2012, największej na świecie wystawie architektury.
Więcej informacji po przerwie.
Chipperfield mówi: Uczestnicy będą zachęcani poprzez deklarację powinowactwa do nawiązywania kontaktów z innymi autorami i innymi pracami.
Te dialogi i współpraca mogą obejmować wspólną propozycję lub dialog między projektami, nawet jako dialog prowokacji.
Pragniemy w ten sposób zademonstrować istnienie bogatej kultury praktyki i badań architektonicznych, stymulowanej pracą innych dyscyplin, ale definiowanej wspólnymi entuzjazmami i troskami w czasie, gdy obchodzone są pojedyncze dzieła architektów, ale rola zawodu a nasze miejsce w społeczeństwie jest nieustannie kwestionowane.
Paolo Baratta, prezes Biennale w Wenecji, komentuje wybór zarządu: Po serii wystaw ilustrujących różne sposoby podejścia do tematu architektury we współczesnej epoce (socjologicznej, technologicznej, miejskiej), okazało się użyteczne zwrócić się do architekta, który wykazuje duże zainteresowanie architekturą jako dyscypliną i stawia pytania o elementy, z których się składa, o cele, do których się dąży, o ograniczenia, które na nią wpływają, o narzędzia, których używa do kształtowania miejsc, przestrzeni , Budynki.
kolejna wystawa architektury będzie się charakteryzować naciskiem na serię relacji, które łączą wielkich architektów i młodsze pokolenia, które się do nich odnoszą.
Widziany w designboom.
[podobne: program do projektowania ogrodzeń, betoniarnia cieniawa, konstalkon ]

Powiązane tematy z artykułem: betoniarnia cieniawa konstalkon program do projektowania ogrodzeń