Architektura: Zwycięski projekt SMEC Soccer Complex / Saucier + Perrotte & Hughes Condon Marler Architekci

Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte & Hughes Condon Marler Architekci Burmistrz Montrealu, Gérald Tremblay, ogłosił niedawno zwycięski projekt w konkursie architektonicznym na nowe kryte centrum piłki nożnej w Saint-Michel Environmental Complex (SMEC).
Jury wybrało koncepcję opracowaną przez Saucier + Perrotte & Hughes Condon Marler Architekci spośród czterech zgłoszonych przez firmy finalistów.
Odważny i kreatywny projekt to kolejny krok w kierunku zakończenia tego długo oczekiwanego projektu, który zapewni Montrealistom dostęp do centrum sportowego, które jest nie tylko funkcjonalne, ale oferuje nowoczesny design spełniający najwyższe standardy jakości.
Ten publiczny budynek, będący świadectwem talentów naszych lokalnych architektów, zostanie włączony do SMEC, jednego z największych parków w Montrealu.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Dach nowego centrum piłkarskiego na miejscu byłego kamieniołomu Mirona przywoła na myśl warstwę mineralną, elokwentnie zwiastującą strukturę widziane z Alei Papineau.
Ilości budynków wzrośnie jak seria świetlistych kryształów wśród drzew w zalesionym nasypem graniczącym z aleją, nadając projektowi skalę ludzką dla obserwatorów w dzielnicy mieszkaniowej po drugiej stronie Papineau i zapraszając obywateli do zbadania Park SMEC.
Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte & Hughes Condon Marler Architekci W centrum znajdzie się jedno pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, które można podzielić na mniejsze powierzchnie do gry w 7-a-side; szatnie; sala fitness i fizjoterapii; impreza i restauracja; i rodzinny obszar odpoczynku.
Centrum będzie również mieściło biura Stowarzyszenia Régionale de soccer Montréal Concordia.
Zgodnie z polityką Montrealu w zakresie zrównoważonego rozwoju dla budynków komunalnych, Ville de Montréal jest ukierunkowany na certyfikację LEED.
NC (Leadership in Energy and Environmental Design, New Construction) dla tej przykładowej struktury.
Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte & Hughes Condon Marler Architekci Całkowity koszt nowego centrum piłkarskiego wynosi 28,3 miliona dolarów, a Ville de Montréal zainwestuje 15,6 miliona dolarów, a rządy Kanady i Quebecu zarobi kolejne 12,7 miliona dolarów dzięki funduszowi Building Canada.
Québec.
Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte & Hughes Condon Marler Architects
[hasła pokrewne: Frezowanie castorama bielany wrocławskie, obrabiarka castorama bielany wrocławskie, castorama bielany wrocławskie ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama bielany wrocławskie geocarbon inoplex