Architektura i nowoczesne budownictwo – Diament dla Dementia / Haugen / Zohar Arkitekter

Haugen / Zohar Arkitekter Projekt Diament dla demencji autorstwa Haugen / Zohar Arkitekter, jest zwycięskim hasłem w konkursie na modernizację zewnętrznego dostawcy energii elektrycznej w centrum opieki zdrowotnej dla osób cierpiących na demencję.
Intencją projektu było przekształcenie starych betonowych ścian dostawcy w klejnot, diament, który dał centralny punkt przestrzeni, którą użytkownik mógłby odnieść jako stałe, ciągle zmieniające się odniesienie.
Ponieważ demencja jest stanem, który wpływa na czyjąś pamięć i inne funkcje zmysłowe, które wielu z nas może uznać za oczywiste, projekt ten może zapewnić zdrowe doświadczenie dla pacjentów cierpiących na tę chorobę i satysfakcjonujące doświadczenie dla odwiedzających i innych użytkowników w centrum .
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Demencja jest ogólnym określeniem grupy zaburzeń mózgu, które obejmują upośledzenie umysłowe i wpływa (między innymi) na zdolności ostatniej pamięci i funkcję wzrokowo-przestrzenną.
Zdolność do uczenia się i przywoływania nowych informacji zmniejsza się, co powoduje dezorientację, zwłaszcza w nowym otoczeniu.
.
Haugen / Zohar Arkitekter Dostawca znajduje się w środku zewnętrznego patio otoczonego wysokim na trzy piętra wejściem i pokojami dla pacjentów.
Projekt oparty jest na module 300x300mm; Formowane wtryskowo płytki z poliwęglanu.
Płytki są montowane na półprzezroczystych płytach PC przecinanych wodą.
Stalowe podkładki dystansowe służą do uzyskania głębokości i odbicia, a także umożliwiają wentylację obiektu elektrycznego.
Armatura LED rozprowadza światło przez żyły kafli, dając kolejny wyraz i podkreślając wzór wzdłuż długiej ciemnej norweskiej zimy.
.
Haugen / Zohar Arkitekter Zaprojektowana płytka do przykrycia dostawcy to moduł o wymiarach 300 x 300 mm, zaprojektowany do połączenia ze sobą, tworząc wzory i głębokość.
Płytki są formowane wtryskowo z poliwęglanu, który umożliwia odbijanie światła dziennego i ciągle zmieniającego się nieba w regionie.
.
Haugen / Zohar Arkitekter Architekci: Haugen / Zohar Arkitekter Lokalizacja: Ask.
Y, Norway Team: Espen Berheim, Marit Justine Haugen, Dan Zohar Rok: 2011 Powierzchnia: 18sqm.
Klient: Ask.
Y Gmina Wtryskiwanie: Plasto as
[hasła pokrewne: holtrade, farbex bartoszyce, konstalkon ]

Powiązane tematy z artykułem: farbex bartoszyce holtrade konstalkon