Architektura: 6 Materiały w tym wieku Pięknie

Rory Gardiner Często jako architekci nie zwracamy uwagi na to, jak projektowane przez nas budynki będą się rozwijać, gdy tylko oddamy je w ręce żywiołów.
Spędzamy tak dużo czasu, rozumiejąc, jak ludzie będą korzystać z budynku, że możemy zapomnieć, jak zostanie on użyty i zmiażdżony przez pogodę.
Jest to nieunikniony i niepewny proces, który rodzi pytanie, kiedy budynek jest rzeczywiście kompletny; kiedy ostatni element mebli zostanie przeniesiony, kiedy zostanie wyłożona ostatnia płytka dachowa lub gdy spędził lata na otwartej przestrzeni, pozwalając, by natura przybierała swój obrót, zamiast wywierać wpływ na budynek, siły natury mogą przyczynić się do integralności materiału , łagodząc jego surowy, bezbarwny początkowy wygląd.
Ta kontynuacja procesu budowlanego jest ważnym zagadnieniem do rozważenia w celu stworzenia struktury, która z czasem będzie rosła w pięknie.
Aby pomóc Ci osiągnąć stale rosnący budynek, zestawiliśmy sześć różnych materiałów poniżej tego wieku z gracją.
Kamień / wapień.
George Messaritakis Nie możesz zaprzeczyć pięknej jakości starzonej kamieniarki, która opowiada o tym, co było i co było.
Kamienne budynki, które przetrwały dekady, a nawet stulecia, wspaniale prezentują się jako dominujące struktury zmiękczone i zużyte przez naturę i żywioły.
Niezwykle wszechstronny materiał może być używany nie tylko jako solidna konstrukcja murarska, ale również w cienkich kamiennych systemach elewacyjnych, które w równym stopniu tworzą wspaniałe front budynku – nawet jeśli to małe, elegancko umieszczone detale kamienne.
Teak.
Drewno Liao Yusheng Teak, jak w przypadku większości drewna o wysokiej zawartości kwasu taninowego, srebra z wiekiem i wymaga niewielkiej konserwacji.
Louis Kahn był wielkim fanem drewna tekowego; okna sygnowane przez Salk Institute są obramowane materiałem organicznym, pięknie uzupełniającym szorstki wystający beton.
Poza budynkami drewno tekowe jest używane głównie do mebli ogrodowych i łodzi budowlanych, ponieważ jest bardzo odporne na zgniliznę i, w przeciwieństwie do innych gatunków drewna, ma względny niski współczynnik skurczu.
Chociaż pięknie się starzeje, tropikalne drewno musi być odpowiedzialnie pozyskiwane, aby nie przyczyniało się do zubożenia rodzin lub klęski lasów deszczowych.
Corten.
Rory Gardiner Ta lista nie byłaby kompletna bez wietrzenia stali.
Charakterystyczna pomarańczowa warstwa powstaje jako pasywna powłoka tlenkowa na powierzchni materiału, która zapobiega dalszemu utlenianiu i chroni stal.
Aby warstwa zewnętrzna mogła się ustabilizować, zwykle trwa od 4 do 6 miesięcy, aw zależności od klimatu może być w zakresie między pomarańczowym, czerwonym, brązowym, niebieskim lub czarnym.
Stal odporna na warunki atmosferyczne zwykle występuje w arkuszach na zimno lub na gorąco.
W przeciwieństwie do zardzewiałego wyglądu materiału, stal jest odporna na dalszą korozję i ma wysoką wytrzymałość, dzięki czemu jest preferowana w przypadku innych stopów stali.
Sosna.
Charles Hosea Pine to kolejne drewno, które z czasem zyskuje szaro-niebieskawy połysk.
Ponieważ niepokryta powierzchnia starzeje się naturalnie i z gracją, gdy jest wystawiona na działanie czynników atmosferycznych, można kontrolować srebrowanie przez nakładanie pigmentowanych warstw olejów, aby drewno było bardziej odporne na promieniowanie UV.
Losowy urok tej okładziny jest powszechnie poszukiwany, ponieważ w wielu miejscach tworzy wizualne połączenie z otaczającym krajobrazem naturalnym.
Marmur.
Timothy Hursley Coś w starym marmurze, który przypomina rzymskie antyki, nadając mu pewną wielkość jako materiału.
Gonty z marmuru są rzadkim, ale znakomitym widokiem – Szkoła Architektury w Knowlton niedawno pokryła ich nowy budynek kamieniem na spektakularną teksturowaną powierzchnię, która nie pogorszyłaby się tak bardzo, jakby użyła konwencjonalnych drewnianych gontów.
Czyper i brąz.
Jeremy San Copper to metal znany z zielonej patyny, która rozwija się na powierzchni, co zajmuje do 30 lat w czystym środowisku lub zaledwie 5 lat w pobliżu stref przemysłowych.
Jasnozielone wietrzenie spowodowane jest tworzeniem się węglanu miedzi i siarczanu miedzi w reakcji na tlen w powietrzu, które następnie zapewniają warstwę ochronną.
Brąz podobnie utlenia się tworząc ostateczną zieloną patynę z bogatym brązowym odcieniem.
[przypisy: castorama magnolia, szamba plastikowe cena, gralbet ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama magnolia gralbet szamba plastikowe cena